בלוני גז הם הפתרון המאפשר לכם ליהנות מגז בישול (גפ“ם) בבית, וגם מחוץ לבית. הם מגיעים בגדלים שונים, בהתאם למטרת השימוש והיקף השימוש. הם מאחסנים את הגז בצורה בטוחה ומאפשרים לכם ליהנות ממנו במגוון שימושים.

אך לפני שנדבר על בלוני גז, אולי כדאי לדבר קצת על הגז.

הכירו את גז הבישול

לפעמים ישנו בלבול בין המונח גז טבעי, גז בישול וגז פחמימני מעובה. גז טבעי מתאים לשימושים רבים, אך אינו מתאים לצורך אחסון ושינוע באמצעות בלוני גז. הוא בדרך כלל מובל ישירות אל תחנות כוח וצרכנים שונים באמצעות צינורות גז.

כאשר אנו מדברים על בלוני גז, אנו מתכוונים לגז פחמימני מעובה. וזהו הגז הידוע בכינוי גז בישול, למרות שהוא משמש אותנו גם לדברים אחרים מלבד בישול. גז בישול הוא תערובת של גזים שונים, בדרך כלל פרופאן ובוטאן. אך מכיוון שהוא חסר טעם וריח, מוסיפים לו גזים נוספים מטעמי בטיחות – על מנת שנוכל לחוש בדליפת גז.

גז פחמימני מעובה מתאים לאינספור שימושים. בישול הוא אחת השימושים המרכזיים שלו. בלוני גז בישול יכולים להתאים לסוגים שונים של בישול הכוללים כיריים, תנורי גז וטאבונים, גריל לצלייה ומעשנות. אך מלבד בישול ניתן להשתמש בגז לעבודות שונות בתעשייה, ואפילו באומנות זכוכית.

בלוני גז למגוון שימושים

על מנת לתמוך בשימושים השונים, ישנם מגוון סוגים של בלוני גז. הם נבדלים ביניהם בגודל ובאופן שבו משתמשים בהם.

למשל ישנם בלוני גז עם ברז. בלוני גז מסוג זה בדרך כלל מגיעים בקיבולת של 5 ק“ג ומעלה. ניתן לחבר אותם למכשירים שונים, כמו גריל, טאבון או תנור גז. החיבור עצמו נעשה באמצעות ערכת חיבור הכוללת צינור וחבקים. כך גם ניתן לשמור על מרחק בטיחותי בין בלוני גז לבין החום והאש.

ישנם בלוני גז קטנים העובדים בשיטת הנקירה והם מתאימים לגזיות נקירה. בלונים אלו מתחברים לגזייה באמצעות הברגה הגורמת לנקירת בלון הגז. כלומר אלו הם בלוני גז שאינם מכילים ברז. זהו בלון חד פעמי שאינו ניתן לשימוש חוזר. שימו לב כי לאחר נקירת הבלון אין לנתקו מהגזייה אלא אם כן התרוקן מהגז. ישנם גם אחרים בעלי הברגה.

אלו הם הסוגים העיקריים של בלוני גז. אך ישנם גם פתרונות נוספים כמו מיכלי גז המתאימים למבער הלחמה, או מיכלי גז המתאימים למילוי מצתים.

בלוני גז זה NGL

NGL מביאים לכם מבחר בלוני גז בכל גודל ובכל מטרה. וזאת כמובן תוך כדי הקפדה על איכות ובטיחות. כל המוצרים שלנו בעלי תו תקן ישראלי וניתן להשתמש בהם בצורה נוחה ובטוחה.

אנו מציעים פתרונות של בלוני גז לשימוש בבית, בחצר, בקמפינג, בעבודה, בשטח, במילואים ובכל מקום שבו תצטרכו גז. יש לנו בלוני גז המתאימים לצורך שימוש בגריל, כירות גז, תנורי חימום, ערכות קפה ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *